Čaj pro každou hodinu

Ovocné čaje nám vrací léto svoji barvou, vůní i chutí. Není tu řeč o černých čajích s příchutí ovoce, ale o čistých čajích, které v jednom šálku nabízí celé jahody, maliny a arónie s kousky jablek, broskví nebo ananasu. Čaje, které v každém nádechu přináší laskavou dobu léta. Mnoho ovocných čajů je vyrobeno z kombinací ovoce a některé obsahují i bylinky a koření. Technicky vzato ovocné čaje nejsou čaje; správně je čajem pouze nálev z rostliny Camellia sinensis, čili čajovníku čínského.
 

ovoc.jpg

 

 

 

 

 

Ovocné čaje jsou vyráběny stejným způsobem jako tradiční černý čaj, ovoce je strouháno a rozřezáno na jemné kousky a pak vysušeno. Kvalitnější ovocné čajové kombinace suší plody mrazem, což přináší jedinečný vizuální zážitek při přípravě a následně chuťový při pití. Čajové nálevy jsou silné a chuť i vůně intenzivní. V průměru může ovocný čaj obsahovat až devět ingrediencí, které hrají zásadní roli v konečném souzvuku.

V mnoha ohledech je ovocný čaj považován za poměrně novodobou záležitost a je oblíbený především u dětí a těch, kteří dávají přednost zdravým nápojům bez kofeinu. Ovocný čaj poskytuje čerstvý a revitalizační koktejl a může být podáván jak horký, tak studený. V teplejších měsících slouží jako perfektní základ pro ledové čaje. S nástupem podzimních plískanic je svojí zářivou barvou vzpruhou, která uvolňuje a prohřívá.

Ovocné čaje neobsahují žádný cukr, veškerá lahodná sladkost je z přirozených cukrů obsažených v ovoci a čaje si přitom stále zachovávají všechny výhody, které lze nalézt v syrové formě použitého ovoce. Výběr dobrého ovocného čaje, který vyhovuje vaší chuti, může být netradičním cestovním zážitkem po chutích a vůních. Při hledání vašeho perfektního čaje je důležité vzít v úvahu nejen chuť, ale také přínosy pro zdraví, které hledáte. Některé čaje pomáhají při hubnutí, jiné při cukrovce a další se cení pro své protirakovinné vlastnosti. Výběr ovocného čaje je vysoce individuální záležitostí. Další častou chybou je předpoklad, že ovocný čaj je možné pouze pít. Přitom je vysoce ceněný při přípravě zmrzliny a moučníků a v poslední době se pro svoje vlastnosti a chuť přidává do smoothies.

Když už najdeme svoji unikátní čajovou směs, je důležité ji správně uskladnit a ochránit před rychlou zkázou v podobě slunečních paprsků, vlhkosti a pachů. Ideální jsou k tomu účelu navržené čajové dózy, které váš čaj uchovají v kondici kdykoli pro ně sáhnete.
 

ovoc_1.jpg

 

 

 

 

 

Ovocné čaje oživují vzpomínky na kvetoucí zahrady našich babiček: vyzkoušejte voňavou směs plnou jahod a malin, které se snoubí s kousky jablek a hrušek, doplněné barevnou hrou poupat růží, nebeskou modří chrp a sluncem zalitého měsíčku lékařského.

Kdo si rád podpoří imunitu, zvolí bylinnou směs se zázvorem a arónií: výjimečně lahodná kombinace doplněná anýzem a lékořicí přináší až karamelově sytou chuť. Ačkoli neobsahuje kofein, medově zbarvený nálev povzbudí mysl i tělo. Originální vůně a nezaměnitelná chuťová kombinace - to je skvělá volba, která bude vaším společníkem až do jara.

Čistá příroda bez přísad a aromat s výrazně bylinnou vůní přináší souhru chutí již v prvním doušku. Z popíjení máte radost a decentně výrazný zážitek. Nálev je díky svému složení přirozeně sladký a nechává vyznít výbornou kombinaci chutí a jeho hnědá barva s červenými tóny sluší každému šálku.

Vybrané ovocné čajové směsi je možné použít i pro druhý nálev, proto je důležité použít při přípravě kvalitní sítko, které Vám zjednoduší práci. Stejně jako keramické čajová konvička a šálek – elegantní a vysoce praktický set, ve kterém lze kvalitně připravit jak sypané, tak sáčkové čaje všech druhů. Konvička s příjemným objemem 400ml vám poskytne ideální množství čaje, který osvěží a přinese blahodárné účinky. Ať už zvolíte jakoukoli kombinaci – s čajovým setem pro jednoho je příprava snadná a pohodlná. Vyberte krásný a praktický dárek, anebo ještě lépe: obdarujte se sami a těšte se z perfektního společníka na vašem stole nebo v kanceláři!

ilustrativní foto – při objednávce zasíláme jednotlivé předměty zabalené v původních obalech, aby se cestou nepoškodily


Napište nám
Newsletter

Přihlášení k odběru novinek.

Adresa

Kolbenova 997/5g
190 00 Praha 9-Vysočany
 

Kontakt

tel.: +420 774 885 855
tel.: +420 774 885 858
      
e-mail: [javascript protected email]

Newsletter

[x] Zavřít

Newsletter

[x] Zavřít

Přihlášení

[x] Zavřít
Zapomněl jsem heslo