Devatero správné přípravy čaje

Čaj ve znamení zvěrokruhu

Síla Měsíce má prokazatelnou moc nejen nad přírodou, ale i nad lidmi, kteří jsou její součástí. Nejedná se jen o tisícileté kalendáře, kterými se řídili Keltové nebo Aztékové i podle vědeckých studií má Měsíc na člověka a přírodu kolem něj silný vliv. Lékařské studie dokázaly, že například při úplňku a novoluní je silnější krvácení a při operacích nastávají podle statistik daleko častěji komplikace. Stejně tak se zjistilo, že lékařské zákroky jsou úspěšnější při přibývajícím Měsíci, protože se lidský organismus rychleji regeneruje a sílí. Houbaři zase znají efekt rychlejšího růstu hub za dorůstajícího Měsíce a psychologové varují před nespavostí a náměsíčností v době úplňku.

Měsíční fáze ovlivňují psychiku lidí i zvířat, působí na emoce, na duševní rozpoložení a tím na způsob, jak se projevujeme. Protože je Měsíc největším přijímaček sluneční energie a všech kosmických vlivů, tak podle starých astrologů, logicky ovlivňuje vše pozemské. Působí na proměnu, fyzické síly a je příčino růstu i pádu – tedy metafyzických zákonů hmoty a všeho trvání v čase.

vlna.png

Fáze Měsíce

Měsíční fázi určujeme podle toho, jak velkou část Měsíce ozářenou Sluncem ze Země pozorujeme. Tak označujeme čtyři měsíční fáze: 

  • Novoluní, kdy je Měsíc k Zemi přivrácen neosvětlenou stranou,
  • Dorůstající Měsíc,
  • Úplněk, kdy je Měsíc k Zemi přivrácen osvětlenou stranou,
  • Ubývající nebo také couvající Měsíc.

Podle měsíčních fází lze díky slapovým silám Slunce a Měsíce predikovat příliv a odliv: záleží na jejich vzájemné poloze vzhledem k Zemi. Pokud stojí planety v jedné přímce, jejich síly se sčítají a příliv i odliv je výrazný. To nastává při úplňku nebo novoluní. Pokud planety svírají pravý úhel, tj. v době kdy Měsíc dorůstá (první čtvrť) nebo naopak couvá (poslední čtvrť), jsou přílivy a odlivy nepříliš výrazné.

Staří astrologové znali význam pohybu Měsíce a snažili se dbát základních pravidel, mezi která patří i zdravotní doporučení – včetně druhů nápojů, které si mají lidé připravovat a bylin vhodných pro ta která znamení.

Beran

Lidé narození mezi 21. březnem a 20. dubnem mají v okamžiku svého zrození Slunce ve znamení Berana. Tomuto znamení vládne planeta Mars – akční, neústupná energie bojovníků, kteří se vyznačují odvahou, statečností a přímostí. Mars se prosazuje kdekoli vycítí startovní čáru, jeho principem je soutěživost a snaha dosáhnout cíle. Impulzivní činorodost nabývá nejrůznějších podob neohroženosti, dobrodružství a zápalu pro věc, protože vůle je v tomto případě vyjadřována pohybovou energií, rozhodností … tedy všeobecně řečeno: aktivitou. 

Beran podle astrologické tradice ovlivňuje hlavu. Vzhledem k činorodosti spojené s tímto znamením se tedy logickými stávají problémy jako nespavost nebo bolest hlavy. Citlivé jsou také oči.

Proti tomu lze doporučit regulovat svou aktivitu a dávkovat si odpočinek. Vnímat a být pozorný ke svým slabým místům. Důležité je také naučit se odpočívat, protože přečerpání sil a trvalé napětí způsobuje poškození, která není radno podceňovat.

znameni.png

Relaxace

Ke krátkým relaxacím a uvolnění se hodí několik způsobů. Jedním z nich je připravit si dobrý čaj. Už čas, který věnujete výběru čaje a jeho přípravě je blahodárný a přináší tolik žádané zklidnění.

Ideálním společníkem jsou proto bylinné čaje jako například Lomi Lomi, který evokuje staré havajské chrámové rituály, uklidňuje a zároveň přináší energii. Bylinná směs s příchutí aloe vera, jemných květů heřmánku, okvětních plátků růže, listů jahodníku a kostiček ananasu.

Další dobrou volbou jsou ovocné čaje, protože neobsahují kofein a jsou tak vhodné ke klidnému popíjení. Například čajová směs Pohlazení na duši s rozinkami a pomerančem.

Samostatnou kapitolou jsou potom různé druhy rooibosů . Klasikou zůstává Červený Rooibos – osvěžující nápoj s množstvím minerálních látek, vitamínů a antioxidantů.

Tato základní pravidla a doporučení starých astrologů nemusí využívat pouze lidé, kteří se narodili ve Slunečním znamení Berana. Takzvané lunární kalendáře jsou dnes již běžně dostupné, a proto se dá využít znalost, která se nabízí ke zlepšení života. Síla Luny je také pravidelně ovlivňována tímto znamením. Každý měsíc projde Luna všemi znameními a šíří momentální energii podbarvenou tím kterým odstínem. 


Napište nám
Newsletter

Přihlášení k odběru novinek.

Adresa

Kolbenova 997/5g
190 00 Praha 9-Vysočany
 

Kontakt

tel.: +420 774 885 855
tel.: +420 774 885 858
      
e-mail: [javascript protected email]

Newsletter

[x] Zavřít

Newsletter

[x] Zavřít

Přihlášení

[x] Zavřít
Zapomněl jsem heslo