Čaj - velký pomocník při hubnutí

linie.jpgPokud potřebujete zhubnout, je čaj dobrým pomocníkem pro získání krásné linie. Je to především díky vysokému obsahu vitamínů a minerálních látek.

Přirozeně samotný čaj vám samovolné hubnutí nezajistí, je zapotřebí také dodržet nový stravovací režim (při větších změnách diety a snaze zhubnout za kratší čas je nutná konzultace s lékařem).

V žádném případě byste neměli věřit reklamním trikům různých společností, které používají různé techniky pro získání si vaší pozornosti. Jedná se v drtivé většině o předražené nápoje, které mnohdy nemají nic společného s hubnutím a už vůbec ne s čaji. Nevěřte tak, že s těmito čaji zhubnete jednotky až desítky kilogramů za XY dní nebo týdnů – je to holý nesmysl. Vychutnejte si raději čaje čerstvé a sypané. S jejich výběrem vám zde pomůžeme.

Vhodný výběr čajů pro pomoc při hubnutí

Jako nejvhodnější čaje pro hubnutí se podle posledních studií britských vědců hodí čaje zelené pro jejich vysoký obsah tříslovin, manganu (mangan přirozeně odbourává tukové zásoby) a zvýšené množství kofeinu. Proto je vhodný pro nastartování ospalého organismu.

Zelené čaje však mohou být mírně dražší než ostatní varianty, proto se mnoho lidí spokojí s například levnějšími Puerhy nebo ještě o několik kategorií levnějšími Rooibosy, které mají nasládlou chuť, močopudné účinky a snižují hladinu cukru v krvi.

Nelze také opomenout Maté Green, které dodá tělu potřebnou energii a osvěží mysl. Obsahuje množství minerálních látek a je bohatý na vitamíny.

Nejzdravější variantou pití čajů je kombinovat, alespoň střídat, čaje s kofeinem a bez něj (v tomto případě zelené/puerhy/maté s rooibosy).

linie2.jpg

Několik rad na závěr

  • Vždy dodržujte pitný režim, který je při zatížení organismu zvýšený, dbejte tak na pravidelný přísun tekutin. Nejzdravější je čistá voda bez dalších přísad, pokojové teploty s kapkou citronu.
  • Čaje pomohou s výměnou látek a spalování tuků. Jen pitím čaje není možné "jen tak" zhubnout.
  • Čaje v procesu hubnutí nikdy neslaďte obyčejnými cukry, medem a už vůbec ne umělými sladidly. Raději si čaj ochuťte citrónem, mátou, meduňkou nebo listy Ženšenu. S vhodným výběrem bylinek nebo kořením (skořice, zázvor), si na trpkou chuť některých čajů rychle zvyknete, pomohou vám překlenout počáteční chutě.

Kam dál?


Napište nám
Newsletter

Přihlášení k odběru novinek.

Adresa

Kolbenova 997/5g
190 00 Praha 9-Vysočany
 

Kontakt

tel.: +420 774 885 855
tel.: +420 774 885 858
      
e-mail: [javascript protected email]

Newsletter

[x] Zavřít

Newsletter

[x] Zavřít

Přihlášení

[x] Zavřít
Zapomněl jsem heslo