Konvice a filtry BRITA - Proč je důležité filtrovat

brita-anotace.jpgMůže se zdát, že filtrování vody je v dnešní době zbytečné, když je voda nejpřísněji hlídanou „potravinou“ současnosti. Přesto, ale voda z „kohoutku“ nemusí odpovídat naším standardům chuti a větší počet balených lahví se prodraží a to nemluvě o jejich váze.

Voda může obsahovat spoustu těžkých kovů (olovo, hliník, měď), které se do pitné vody dostaly při zpracování a čistění nebo je na sebe navázala při cestě vodovodními trubkami do vašeho bytu. V současné době je také velkým problémem v mnoha lokalitách České republiky vysoká tvrdost vody a obsah chlóru. Právě z těchto důvodů nám voda nechutná a neupravená, nefiltrovaná voda mění chuť potravin a nápojů (čajů a kávy).

Filtrační konvice BRITA jsou vhodné pro úpravu vody před vařením čaje. Čaj po přefiltrování vody bude mnohem chutnější a více svěží.
 

 

Hlavní důvody proč se vyplatí používat filtrační konvice BRITA

 • Snižuje množství těžkých kovů.
 • Redukuje počet organických nečistot.
 • Redukuje obsah chlóru.
 • Prodlužuje životnost domácích spotřebičů (ochrana před vodním kamenem).
 • Je výrazně levnější oproti balené vodě z obchodů, nemluvě o množství PET odpadu z plastových lahví.
 • Vždy čerstvá a svěží voda na dosah ruky.
 • Lepší chuť a aroma vašeho čaje, kávy a pokrmů.

Technologie BRITA MAXTRA jedinečná 4-stupňová filtrace vody

 1. Předběžná filtrace vody, při které voda protéká jemným síťovým filtrem.
 2. Iontoměničová filtrace značně snižuje obsah těžkých kovů ve vodě, které se do ní dostali z rozvodů, redukuje tvrdost vody a tím i PH, ale zároveň zachovává poměr obsahu hořčíku a vápníku
 3. Filtrace aktivním uhlíkem značně snižuje obsah látek způsobující zápach (chlór) a pachuť (různé pesticidy a organické nečistoty)
 4. Konečná filtrace jemným sítovým filtrem zachytává směsi drobných částeček

Jak dlouho vydrží jedna filtrační patrona?

MAXTRA_Kartusche.pngDoba použitelnosti patron do filtračních konvic BRITA závisí na tvrdosti vaší vody. Patrona je určena pro přefiltrování 100 – 150 litrů vody z vodovodu, přičemž toto množství odpovídá průměrné spotřebě jedné rodiny za měsíc!

meter_display.jpgNemusíte se obávat, že nepoznáte kolik vody jste již profiltrovali. Filtrační konvice BRITA jsou vybaveny indikátorem výměny filtrovací patrony „BRITA METER“, který snímá objem a tvrdost přefiltrované vody a v závislosti na těchto údajích vyhodnocuje zbývající kapacitu filtru. To ovšem neznamená, že musíte patronu ihned vyměnit, bez problémů je možné jednu patronu využívat i dva měsíce, ale její účinek se výrazně snižuje s dobou, kdy je používána přes doporučené časové období.
 

Kam dál?


Napište nám
Newsletter

Přihlášení k odběru novinek.

Adresa

Kolbenova 997/5g
190 00 Praha 9-Vysočany
 

Kontakt

tel.: +420 774 885 855
tel.: +420 774 885 858
      
e-mail: [javascript protected email]

Newsletter

[x] Zavřít

Newsletter

[x] Zavřít

Přihlášení

[x] Zavřít
Zapomněl jsem heslo