Matcha

shutterstock_112775683.jpgSpalovač tuků, bojovník proti stresu, únavě a rakovině… ale Matcha je ještě mnohem víc. Cenné antioxidanty a minerály obsažené v čaji se každý den vyhazují bez užitku. Je to zdánlivý nonsens, ale pravdou je, že šálek zeleného čaje, který si připravíme, je jen voda. Tento výluh obsahuje jen část výhod, který nabízí zelený čaj, zbytek zůstává uvězněný v čajových lístcích. Jediný způsob, jak plně využít skrytých možností je konzumovat celý list.

Nejjednodušší řešení je pít zelený mletý čaj Matcha, který poskytuje silný arzenál vitamínů, minerálů, antioxidantů a aminokyselin. Podle studií odpovídá jediná porce Matchy až deseti klasickým šálkům zeleného čaje. Pokud tedy chcete pít zelený čaj kvůli zdravotním účinkům, nenajdete lepší alternativu než Matchu.

 

Matcha amai

shutterstock_132615434.jpgSvěží chuť Matchy ve které se ztratí i ona „travnatá chuť“, kvůli které se Matche někteří vyhýbají. Letní verze "Matchy amai" je osvěžující a zároveň povzbudivá. Ideálním postupem se zdá smíchat jednu porci Matchy amai v šejkru s ledem a čerstvě vymačkanou šťávou z pomeranče (pro sladší chuť) nebo z grepu (víc osvěžující) či z citronu (pro pikantně zdravou kombinaci). V každém případě jde o lahodnou variantu a zdravou konzumaci zeleného čaje Matcha.

Z Matchy amai si však nemusíte připravit pouze lahodnou limonádu, na kterou si v létě vzpomenete vždy, když budete žíznivý a unavení z horkého dne. Velmi příjemná je i horká varianta, která se skvěle hodí do chřipkového období.

 

 

Kombinuje dva silné antioxidanty a to Matchu a citron, které lze pro zvýšení obranných schopností organismu doplnit ještě o trošku zázvoru. Opět lze pro jednoduchost využít šejkru. Kvůli zachování plnohodnotných vlastností citronu se doporučuje nepoužívat příliš horkou vodu. Tato varianta Matchy amai patří mezi favority v zimním období, kdy pomáhá organismu skvěle doplňovat vitamíny a minerály.

 

Matcha latté

shutterstock_223933957.jpgKromě citrusových šťáv lze Matchu velmi dobře kombinovat i na „anglický způsob“, tedy doplněnou mlékem. V tomto případě je nutné Matchu latté vždy nejdřív promíchat s teplou vodou a to proto, aby se důkladně promísily všechny složky. Opět lze připravit jak chutnou letní verzi, tak prohřívací směs ideální pro zimní období. 

V létě se nabízí přidat k hotovému nápoji kostky ledu. Pro tento případ si nápoj připravíme trochu silnější, aby nám rozpouštějící se led příliš nenaředil výsledný chuťový efekt. Jde o svěží, nasládlou formu originálního koktejlu, který příjemně povzbudí a dodá tělu tolik potřebnou tekutinu. 

Matchu latte lze úspěšně připravit i v zimě. Vzhledem ke svému složení ji můžeme pouze zalít horkou vodou, promíchat a nechat mírně zchladnout – teplý nápoj zvýrazní chuť. Velmi dobrou variantou je přisypat do šejkru kromě porce Matchy latté také vanilku a trošku skořice a pečlivě protřást s horkou vodou. Experimentování se však meze nekladou a v případě, že respektujeme základní vlastnosti Matchy, můžeme lehce objevit přesně tu individuálně nejchutnější variantu. 


Napište nám
Newsletter

Přihlášení k odběru novinek.

Adresa

Kolbenova 997/5g
190 00 Praha 9-Vysočany
 

Kontakt

tel.: +420 774 885 855
tel.: +420 774 885 858
      
e-mail: [javascript protected email]

Newsletter

[x] Zavřít

Newsletter

[x] Zavřít

Přihlášení

[x] Zavřít
Zapomněl jsem heslo