Šetříme kvalitou

Šetříme kvalitou

Přísloví o vztahu mezi množstvím majetku a kvalitou pořizovaného zboží stále platí. Vzhledem k déletrvajícím slevám I ty nejkvalitnější čaje nabízíme za ceny blízké těm velkoobchodním. K naší radosti uživatelé stránek skutečně prohlíží ty nejlepší čaje ve vrchním spektru nabídky, ale záhadně končí u levnějších variant stejného jména. Dobrým příkladem jsou objednávky Železné Bohyně, protože k začátku roku 2012 nabízíme čtyři kvalitativní úrovně.

 

Základním požadavkem na čaj je co nejlepší aroma, chuť, barva a množství nálevu.

  • Například, z čtyř gramů "Tie Guan Yin An Xi Superior" připravíme dva nálevy. Při použití velké skleněné konvice tedy dva až tři litry nálevu relativně podobných vlastostí. 
  • "Tie Guan Yin King" stojí o pár desítek procent více, je možné však získat až čtyři nálevy. Z tohoto srovnání již můžeme předpokládat tred. Kvalita, tedy množství nálevů a cena čaje nejsou v poměru.
  • Potvrzením jsou pro nás vlastnosti "Tie Guan Yin Ji Pin A". Ze čtyř gramů při opatrném zacházení s čajem připravíme alespoň deset litrů kvalitního nálevu. Cena za litr nálevu je tedy nepoměrně vyšší u levnějších sort čajů. Tato vlastnost může být pro některé nastávající čajomilce překvapením. Ve srovnání tak litr a půl kvalitního čaje stojí zlomek toho, co jedna lahev balené vody.

Zkušenost jako taková je nepřenosná, jinak by každý přišel o krásu objevování. Každý čajomil dříve či později objeví, že dražší čaje nabízí podstatně levnější a současně kvalitnější nálev. Důvod, proč preferovat kvalitnější čaje je tedy ryze pragmatický.

Dalším důvodem, proč upřednostnit kvalitu je podstatně rychlejší získání přehledu o čajovém trhu. Po mnoha letech tak čajomilec nemusí zvolat "Ach takto má chutnat Železná bohyně!", ale ke stejné zkušenosti může dokráčet podstatně efektivnější cestou.

  • Kvalitní čaje můžeme s čistým vědomím zvolit při potřebě obsloužit větší společnost nebo pro slavnostnější příležitosti.
  • Levnější sorty se vyplatí jen v případě, kdy potřebujeme jeden nebo dva nálevy.

Napište nám
Newsletter

Přihlášení k odběru novinek.

Adresa

Kolbenova 997/5g
190 00 Praha 9-Vysočany
 

Kontakt

tel.: +420 774 885 855
tel.: +420 774 885 858
      
e-mail: [javascript protected email]

Newsletter

[x] Zavřít

Newsletter

[x] Zavřít

Přihlášení

[x] Zavřít
Zapomněl jsem heslo