Yogi Masala - Historie a původ

YogiBhajan1.jpgYogi (název úzce spojený s jógou a jogíny). První zmínky o tomto aromatickém mléčném nápoji nalezneme v druhé polovině dvacátého století okolo roku 1969 kdy jogín Bhajan (indický duchovní učitel, celým jménem Harbhajan Singh Khalsa Yogiji) začal učit dnes velmi oblíbenou Kundalini jógu. Je o něm známo že Kundalini jógu doplnil o dávné učení ájurvédy a zdravého životního stylu, které se naučil v Indii.

Své studenty při každé lekci hostil právě touto speciální směsí dnes známého Yogi čaje. Název získal právě od studentů, kteří si jej tak oblíbili že mu začali říkat Yogi čaj.

 

Masové rozšíření Yogi směsi

golden.jpgUž v roce 1970 si Bhajanovi studenti otevřeli ve Spojených státech, Kanadě a Evropě „Zlatý chrám vegetariánských restaurací“ (orig.: Golden Temple Vegetarian Restaurants). Prostřednictvím této sítě restaurací byl Yogi čaj dodáván postupně malé veřejnosti a již v roce 1984 jej znala i široká veřejnost a obchod vzrostl na celostátní distribuce.
Čaj byl tak oblíbený, že během několika málo let se zrodila myšlenka pro „sáčkové“ řešení
(jak ho známe od ostatních „krabičkových“ čajů z hypermarketů).

Oblíbenost čaje Yogi raketově stoupala, vznikla tak firma která se specializovala pouze na výrobu a distribuci Yogi čajů různých druhů a příchutí.

Yogi čaj u soudu

V roce 2010 byl Yogi čaj (respektive Yogi Tea – výrobce a distributor dnes již sáčkově balených produktů) Bhajanovou vdovou Bibiji Inderjit Kaur Puri a státem Oregon, Její právníci prohlašují, že poradce Yogi padělal dokumenty spojené s převzetím firmy.

Složení a příprava

Informace o složení, přípravě a účincích Yogi čaje na lidský organismus naleznete v dalším článku „Yogi Masala - příprava a složení“.

Kam dál?


Napište nám
Newsletter

Přihlášení k odběru novinek.

Adresa

Kolbenova 997/5g
190 00 Praha 9-Vysočany
 

Kontakt

tel.: +420 774 885 855
tel.: +420 774 885 858
      
e-mail: [javascript protected email]

Newsletter

[x] Zavřít

Newsletter

[x] Zavřít

Přihlášení

[x] Zavřít
Zapomněl jsem heslo