Archív článků

Čajovník australský

Publikováno: 14. 5. 2017

shutterstock_286085753.jpg

Strom čajovníku australského nemá nic společného s čajovníkem pěstovaným pro pití čaje. Čajový nápoj zůstává výsadou vylouhovaných listů stálezeleného keře Camellia sinensis. Australský čajovník patří k myrtovitým a je příbuzný s eukalyptovníky.

Celý článek

Darjeeling

Publikováno: 15. 12. 2016

shutterstock_307920896.jpg

Oblast Darjeeling v severním cípu indického státu Západní Bengálsko dává jeden z nejcennějších čajů světa. Úbočí kopců zahalených mlžnými opary skrývají nekonečné čajové plantáže a obrací oči k azurové obloze, na níž se tyčí třetí nejvyšší hora světa Kanchenjunga, přezdívaná „královna hor“.

Celý článek

Tereré – ledový nápoj z Maté

Publikováno: 7. 12. 2016

mate-green-nahled.jpg

Nápoje z Maté jsou známy především pro své povzbuzující účinky a způsobů přípravy je několik. Například klasický horký nápoj z Maté (Chimarrão) v tradiční nádobě z tykve (Kalabasa). Existuje také způsob přípravy zvaný „Tereré" ...

Celý článek

Ovocné čaje - složení, chuť, vůně a účinky

Publikováno: 25. 9. 2015

teavana1_001.jpg

Ovocné čaje (respektive ovocné směsi), se vyznačují především různými ovocnými sušinami, bylinkami a kořením. S čaji jako takovými kromě přípravy nemají vlastně nic společného, protože tyto směsi nepocházejí z čajovníku. 

Celý článek

Antioxidanty

Publikováno: 25. 9. 2015

images.jpg

Omezují působení volných radikálů a snižují riziko vzniku rakoviny, srdečních chorob, krevních sraženin, snižují krevní tlak, zlepšují imunitu, paměť a koncentraci, oddalují stárnutí.

Celý článek

Rooibos I. - Historie a původ

Publikováno: 6. 7. 2015

rooibos-cerveny-nahled.jpg

Rooibos většinou se uvádí ve spojení se slovíčkem „čaj“), vlastně pravým čajem ani není, nejedná se o lístky, ani květy a ani žádná jiná část rostliny Čajovníku nemá s Rooibosem nic společného. Společnou mají pouze přípravu. 

Celý článek

Rooibos II. – Blahodárné účinky na zdraví

Publikováno: 6. 7. 2015

rooibos.jpg

Již v minulém článku (Rooibos I. - Historie a původ) jsme stručně psali o průkopníkovi, který dle dostupných informací nejvíce čaj Rooibos proslavil v Evropě a v západních zemích. Jedná se o doktora le Fras Nortiera, který přišel na širokou paletu pozitivních účinků Rooibosu na lidský organismus.

Celý článek

Matcha

Publikováno: 17. 11. 2014

shutterstock_112775683.jpg

Spalovač tuků, bojovník proti stresu, únavě a rakovině… ale matcha je ještě mnohem víc. Cenné antioxidanty a minerály obsažené v čaji se každý den vyhazují bez užitku. Je to zdánlivý nonsens, ale pravdou je, že šálek zeleného čaje, který si připravíme, je jen voda.

Celý článek

Newsletter

[x] Zavřít

Newsletter

[x] Zavřít

Přihlášení

[x] Zavřít
Zapomněl jsem heslo